נגב צימר - צימרים בדרום
צימרבוס

צימרבוס

שלושה צימרים מהמיוחדים ביותר בארץ, שנבנו כל אחד על בסיס אוטובוס מסוג אחר. הצימרים ממוקמים על ראש גבעה ביישוב עזוז.

חאן פאטה מורגנה

חאן פאטה מורגנה

חאן לאירוח באווירה מדברית לחופי ים המלח בישוב נאות הכיכר. בחאן פאטה מורגנה מרכז לתיירות חקלאית אל מול הרי אדום.

חוות נחל חוורים

חוות נחל חוורים

בין נחל חוורים לעין עבדת ממוקמת חוות נחל חוורים, ובה צימרים הפונים אל נוף מדברי של הר הנגב, ברמת פינוק גבוהה.

אטרקציות בדרום

בדרום הארץ תוכלו להנות מפינות חמד קסומות, חיות בר, נופים מרהיבים ומרחבים עצומים. ניתן לטייל ימים שלמים במקומות רבים בדרום ואף להעצים את החוויה בעזרת אטרקציות כמו טיולי גמלים, טיולי אופניים, טיולי טרקטרונים וטיולי ג'יפים ביום או טיולי לילה לאור ירח.

טיולי גמלים

המדבר הוא הסביבה הטבעית והמוכרת של הגמלים. אפשר לעשות טיולי גמלים יומיים עם ילדים או בקבוצות של מבוגרים ואלו המתחברים לאווירת הטבע יכולים לעשות טיולי גמלים במשך כמה ימים ולילות, לישון תחת כיפת השמיים ולקום עם הזריחה היפה. כמובן שמדובר באווירה רגועה ושלווה המתאימה לאלה הרוצים להתחבר לשקט ולהנות מהנופים עוצרי הנשימה של המדבר. ישנם מקומות שניתן לשלב טיול גמלים יחד עם אירוח בדואי אותנטי הכולל במרבית המקרים תה צמחים, קפה שחור ובקלווה.

טיולי אופניים

בשנים האחרונות נראה כי בכל מקום יש רוכבי אופניים. הדרום הוא עוד יעד אטרקטיבי עבורם מכיוון שטיול אופניים בדרום מהווה שילוב של ספורט יחד עם הנאה מהנופים והיחודיות של המדבר. לאלו שאין ברשותם אופניים ניתן לשכור אופניים למספר שעות ועד מספר ימים ולהנות מטיול באחד המסלולים היפים המתאימים לרכיבה.

טיולי טרקטרונים

לאוהבי האקסטרים טיול טרקטרונים במדבר הוא אטרקציה מהנה ביותר. בנוסף, אפשר לעשות טיולי שטח רגועים יותר אשר מתאימים למשפחות עם ילדים, זוגות אוהבים או קבוצות שמעדיפות טיול שטח בטרקטורון אך בלי הרבה קפיצות, סיכונים וגלגלים באוויר. האפשרויות ללינת ללילה רבות וכוללות את המגוון העצום של צימרים בדרום, לינה באחד מחניוני השטח או בחאן.

טיולי ג'יפים

אם אין לכם ג'יפ בחניית הבית אך למרות זאת טיולי ג'יפים מהווים אטרקציה גדולה עבורכם, אפשר להתארגן בקבוצות או להגיע יחד עם כל המשפחה לטיולי ג'יפים בדרום באמצעות אחת החברות המארגנות טיולי ג'יפים או לשכור ג'יפ ליום או יותר. המסלולים הרבים והמגוונים בדרום מתאימים מאד לטיולי גיפים אתגריים או לכאלה המיועדים לראות את הנוף דרך הגלגלים ולהנות מהאווירה. חלק מההנאה היא הכנת ארוחה בשטח ואפשרות למשקיענים מבניכם היא בישול עם פויקה, כלי בישול מברזל המתאים לבישול בשטח. ישנם מתכוני פויקה רבים הכוללים תבשילי גדירה טעימים מאד והבישול בסיר הוא איטי וממושך, אך בהחלט אפשרי גם להשתמש בו לבישולים מהירים וקלילים. ניתן לקנות את הסיר בגדלים שונים בהתאם לכמות האנשים ולצרכים המוגדרים. הסיר כבד אך חזק ועמיד מאד ומיקומו בשטח הוא מעל גחלי המדורה.

איזה ציוד לוקחים לשטח?

כשיוצאים לטיול שטח, מלבד הציוד הטכני הנדרש יש להצטייד באוכל וציוד בהתאם למספר האנשים, גילם וכמובן סוג הטיול ועונת השנה. חשוב להצטייד בתיק עזרה ראשונה, ערכת קפה, כמות מספקת של מי שתיה, קרם הגנה, כובע, מצפן, מצלמה, פנס, אולר, נייר טואלט ולבוש מתאים. המדבר יכול להטעות אתכם; גם אם בשעות היום חם מאד, בלילה יש רוחות וקר. במידה ואתם ישנים בחוץ יש להצטייד באוהל טוב, שק שינה ותרמיל. מי מכם שמודאג לגבי הסתגלותם של הילדים שרגילים לישון כל לילה במיטה החמה והנוחה, היו בטוחים כי בשביל הילדים זו תהיה חוויה שהם יזכרו זמן רב.

הקליקו למגוון רחב של אטרקציות בדרום

צימרים בדרום צימרים בדרום
צימרים בדרום