נגב צימר - צימרים בדרום
צימרבוס

צימרבוס

שלושה צימרים מהמיוחדים ביותר בארץ, שנבנו כל אחד על בסיס אוטובוס מסוג אחר. הצימרים ממוקמים על ראש גבעה ביישוב עזוז.

חאן פאטה מורגנה

חאן פאטה מורגנה

חאן לאירוח באווירה מדברית לחופי ים המלח בישוב נאות הכיכר. בחאן פאטה מורגנה מרכז לתיירות חקלאית אל מול הרי אדום.

חוות נחל חוורים

חוות נחל חוורים

בין נחל חוורים לעין עבדת ממוקמת חוות נחל חוורים, ובה צימרים הפונים אל נוף מדברי של הר הנגב, ברמת פינוק גבוהה.

צימרים בערבה

ישראלים רבים נוהגים לנצל אירועים מיוחדים כמו: חופשות, ימי הולדת או נישואין או כל אירוע מיוחד אחר ליציאה לצימר.צימר הוא סוג של נופש שכל פעם ממציא את עצמו מחדש אבל אם רוצים להפיק את מלוא ההנאה, ההמלצה היא לנפוש אך ורק בצימרים ברמה גבוהה ההופכים את החופשה לבלתי נשכחת. ואם כבר חוויה בלתי נשכחת אז אנחנו ממליצים לבחור במיקום לצימר בלתי נשכח - הערבה!

האם יש אטרקציות מעניינות למשפחות באזור ערבה?

בהחלט, בסביבת הצימרים שפרוסים לאורך כל אזור הערבה ניתן ליהנות ממגוון אטרקציות ופעילויות לכל המשפחה:

 1. טיולי ג'יפים / אופניים
 2. מסלולי הליכה מאתגרים - באזור הערבה ישנם עשרות מסלולים מרהיבים. אחד מנקודות החמד היפות ביותר בארץ הוא נחל צין, הנחל נחשב לגדול בנחלי הנגב כאשר במהלך מסלולי הטיול המגוונים בערוצו הרחב, מגיעים למקומות מפתיעים במיוחד כמו עין צין - נאת מדבר עוצרת נשימה, זורמים בה מים חיים לצד כפות עצי דקל הנעות ברוח. יש לשים לב שהמים מזוהמים ואינם מיועדים לרחצה ושתיה.
 3. קרוקודלו - חוות תנינים בערבה - חוויה מיוחדת המתאימה לגדולים ולקטנים כאחד, בחווה ניתן ליהנות מסיור משפחתי בו רואים ממש מקרוב תנינים באורך של כמה מטרים, תנינים צעירים, תנין תינוק וביקור ביצי תנין באינקובטור. בסיור משולב הסבר הכולל פרטים מרתקים אודות חיי התנינים, אורחות חייהם ומערכות גופם כאשר בסוף הסיור יש אפשרות ללטף תנין קטן ואף להצטלם איתו.
 4. מרכז ויידור - חלון לחקלאות בערבה, מרכז המבקרים החדש בערבה בו תוכלו להביט מקרוב על חקלאות המדבר, חקלאות המים המתפתחת, חידושים טכנולוגיים, זנים חדשים של פירות, ירקות ופרחים. והכל באמצעות סיור רב חושי הכולל סרט, פעילות תיאטרלית, כניסה לחממות וביקור בחלל חוויתי בו המבקרים יכולים להוריד גשם, להפוך לחקלאים ולהציץ לחייהם של חלק ממשפחות הערבה.
 5. פעימות במדבר - מיזם תיירותי משפחתיים המציע טיולים במסלולים מיוחדים עם נופים עוצרי נשימה. הפעילות כוללת יציאה ברכבים חשמליים נוחים שקטים ואקולוגיים במגוון מסלולי סיורים:

  • סיורי זריחה - סיור לפנות בוקר, צפיה בהתעוררות המדבר.
  • סיורי שקיעה - יציאה בזמן בין הערביים חוויה אדירה לצפות בשקיעה המדברים והחשיכה היורדת עליו.
  • סיורי תוכן - סיורים מגוונים המשלבים לפי בקשתכם את הנושאים הבאים: חקלאות, מדבר והתיישבות.
  • ספארי לילה - סיור לילה מדברי
צימרים בדרום צימרים בדרום
צימרים בדרום