נגב צימר - צימרים בדרום
צימרבוס

צימרבוס

שלושה צימרים מהמיוחדים ביותר בארץ, שנבנו כל אחד על בסיס אוטובוס מסוג אחר. הצימרים ממוקמים על ראש גבעה ביישוב עזוז.

חאן פאטה מורגנה

חאן פאטה מורגנה

חאן לאירוח באווירה מדברית לחופי ים המלח בישוב נאות הכיכר. בחאן פאטה מורגנה מרכז לתיירות חקלאית אל מול הרי אדום.

חוות נחל חוורים

חוות נחל חוורים

בין נחל חוורים לעין עבדת ממוקמת חוות נחל חוורים, ובה צימרים הפונים אל נוף מדברי של הר הנגב, ברמת פינוק גבוהה.

ימי כיף למשפחות

ימי כיף משפחתיים ? פתרון לכם ולילדים

למה חשוב לדעת לארגן ימי כיף משפחתיים? הנה לכם התשובה: דמיינו את התמונה הבאה, סוף סוף יצאתם לחופשה המיוחלת, חשבתם שתתעוררו כל בוקר ביקיצה טבעית, תצאו החוצה לערסל ותקראו לכם בנחת את הספר שכבר חצי שנה תכננתם לקרוא. רק מה, אתם לא היחידים שיצאתם לחופשה, גם הילדים שלכם בבית, מה שגונז את כל החלומות הפסטוראליים שהיו לכם לפחות לכמה שנים הקרובות.

אז מה עושים? להישאר בבית זו אופציה, אבל אם להודות על האמת אופציה קצת מסוכנת. ילדים בימי חופשה רק מחפשים איך אפשר להוציא את האנרגיה שלהם ולהשאיר אותם בבית זו לא ממש אפשרות העונה על הצורך הזה.

מה שכן אפשר לעשות, עם קצת יצירתיות, השקעה ותכנון נכון הוא לארגן כמה ימי כיף בחופשה בה כולם יוצאים מורווחים. הילדים נהנים, חווים חוויות, יוצאים קצת מהבית ואתם מרוויחים שקט תעשייתי ועל הדרך גם מתאווררים קצת מהשגרה החונקת.

ימי כיף ? מה צריך לדעת מראש

בבואכם לארגן ימי כיף משפחתיים בצורה נכונה העונה על הצרכים של הילדים ושלכם עליכם לקחת בחשבון מספר שיקולים עליהם יש לחשוב מראש. ראשית, מהו התקציב שלכם. ימי כיף עם ילדים יכולים להיות עסק יקר מאוד אם לוקחים בחשבון נסיעות, כרטיסי כניסה לכל מיני מקומות וארוחות מחוץ לבית. כמובן שהם לא חייבים להיות כאלה וניתן לארגן ימי כיף בחיק הטבע שיהיו לא פחות חווייתיים אך בהוצאה קטנה בהרבה.

עליכם לחשוב אם ברצונכם במספר ימי כיף שיכללו, מטבע הדברים, גם לינה מחוץ לבית, או שמדובר על יום כיף אחד בסיומו תשובו הביתה. מיותר כמעט לציין שלינה מחוץ לבית, מעבר לעובדה שהיא מייקרת את כל העסק גם דורשת תכנון מקדים והזמנת מקומות מראש, סביר להניח שאתם לא היחידים המצויים בחופשה.

כמובן שיש לקחת בחשבון גם את מספר הילדים, ועוד יותר חשוב מכך, את גילם. יש היום מגוון פעילויות לילדים מכל קצוות הגילאים, אתם רק צריכים להתאים אס סוג הפעילות של ימי הכיף לגיל של ילדיכם ולאופיים.

ימי כיף ? שלל אפשרויות

משלקחתם בחשבון את כל המשתנים הללו ושקללתם אותם, עליכם להחליט איזה אופי של ימי כיף אתם מעוניינים להעביר עם ילדיכם. יש לכם מספר רב של אפשרויות, הנה כמה מהן:

  • ימי כיף חינוכיים: ניתן לבחור באפשרות של ימי כיף עם מסר חינוכי בצידם, למשל שילוב בין האטרקציות של צוק מנרה וקפיצה לאריה השואג בתל חי הסמוכה. ישנם גם מוזיאונים רבים הפזורים ברחבי הארץ ומתאימים לילדים, לכן בכל איזור בו תבחרו להעביר ימי כיף תוכלו גם לשלב תכנים חינוכיים נוספים.
  • ימי כיף בטבע: ניתן לבחור באפשרות של ימי כיף בטבע. ישנם מסלולים רבים של החברה להגנת הטבע המתאימים למשפחות עם ילדים, כל שצריך לעשות זו בדיקה מקדימה קטנה באינטרנט ולבחור מסלול שיתאים למשפחה שלכם. ניתן לשלב גם לינה בטבע שזו חוויה שהילדים לא ישכחו.
  • אטרקציות לילדים: כמובן שניתן גם לבחור באפשרות של ימי כיף מלאי אטרקציות שילדים אוהבים. גם כאן לא חסרות אפשרויות לפארקי מים שונים, לונה פארקים, מתקני פיינט בול ועוד ועוד. באפשרות הזאת סביר להניח שהילדים ייהנו מאוד אך אל תשכחו שמדובר גם בחופשה שלכם ולכן ניתן לבחור במקומות המשלבים גם פעילויות לגיל יותר מבוגר.
  • בכל אופן, עם תכנון נכון וקצת יצירתיות תוכלו להוציא את המשפחה שלכם אל ימי כיף שמהם גם אתם וגם הילדים תחזרו קצת עייפים, אבל מאוד מרוצים.

    צימרים בדרום צימרים בדרום
    צימרים בדרום