נגב צימר - צימרים בדרום
צימרבוס

צימרבוס

שלושה צימרים מהמיוחדים ביותר בארץ, שנבנו כל אחד על בסיס אוטובוס מסוג אחר. הצימרים ממוקמים על ראש גבעה ביישוב עזוז.

חאן פאטה מורגנה

חאן פאטה מורגנה

חאן לאירוח באווירה מדברית לחופי ים המלח בישוב נאות הכיכר. בחאן פאטה מורגנה מרכז לתיירות חקלאית אל מול הרי אדום.

חוות נחל חוורים

חוות נחל חוורים

בין נחל חוורים לעין עבדת ממוקמת חוות נחל חוורים, ובה צימרים הפונים אל נוף מדברי של הר הנגב, ברמת פינוק גבוהה.

מגלים את הארץ ב- 2020

שנת 2020, לא הייתה עוד שנה. במהלך שנה זו, פרץ לתודעתנו וירוס הקורונה, שגבה את חייהם של מיליוני בני אדם בעולם, ובתוכם אלפי ישראלים. הנגיף  לא הבחין בין קהילות, מגזרים, שכונות ומעמד כלכלי, והדביק אנשים רבים בכל הגילים.

מלבד ההשלכות הבריאותיות שהביא עימו וירוס הקורונה, היו כמובן השלכות כלכליות מרחיקות לכת. מדינות רבות, ובתוכן ישראל, נקטו בפעולת הסגר, במסגרתה, נאלצו רבים להשבית את בתי עסקיהם למשך מספר שבועות. אזרחי המדינה הונחו להישאר בביתם, והתנועה מעבר למרחב שנקבע בחוק, הותרה למקרים חיוניים בלבד.

במסגרת שני הסגרים שהוטלו על מדינת ישראל, נסגר גם נמל התעופה בן גוריון, דרכו, בשנה רגילה, טסים מיליוני בני אדם למדינות העולם. לאור סגירת השמיים, נאצלו ישראלים רבים, אשר בימים כתיקונם היו טסים לתאילנד, מקסיקו, הודו, ברזיל, ארגנטינה ושאר מדינות אירופה - לנפוש ליד הבית, כאשר מבקרים רבים, בחרו לנפוש דווקא בקצוות הארץ - בצפון ובדרום.

נופש מושלם בצפון הארץ

קיימות מספר אופציות לנופשים שמבקרים בצפון ובדרום הארץ, החל מבתי מלון יוקרתיים באילת, דרך אכסניות נוער, ועד צימרים בצפון שמעניקים לכל משפחה, זוג, או יחידים, חופשה פרטית מושלמת.

לא לשווא, בוחרים רבים לשהות במהלך הנופש שלהם, דווקא בצימר. הרי הצימר, מספק לכל נופש ונופשת את חוויית הנופש המושלמת. בצימרים יש חדרים פרטיים מעוצבים, בהם קיים ריהוט מתאים.

בצימר יש גם מטבח פרטי, שמאפשר לכל משפחה או זוג לבשל לעצמם את האוכל. לרוב גם ניתן לבקש מבעל הצימר לדאוג לארוחות בתשלום נוסף, ותמיד אפשר להזמין לצימר אוכל ממסעדות באיזור.

אם הולכים לנופש בבית מלון, לרוב נאלצים לחלוק עם שאר הנופשים את האטרקציות קיימות במלון - החל מחדר האוכל ועד לבריכת המלון. הרעיון המרכזי בצימר, הוא הפרטיות. הבריכה בצימר, שייכת אך ורק למבקרי הצימר, והיא מעניקה לכל משפחה וזוג, את הפרטיות הנחוצה והנאה מושלמת.

הנופש של 2020 בצפון הארץ

הנופש של 2020, היה שונה מהנופשים האחרים. הוא כמובן לא כלל ביקור בדיוטי פרי. גם לא היה ניתן לרכל על עוברים ושבים בעברית - הרי כולם דיברו בעברית. גם לא קנו מתנות בחזרה מהטיול, כפי שעושים כשחוזרים מלונדון, פריז או כל יעד אחר.

ולמרות הכל, ולמרות נקודת הפתיחה הנמוכה של נופש בצפון ובדרום - ביחס לחו"ל, כמעט כל הנופשים השונים העידו כי הנופש היה מהנה במיוחד, וכך הם הצליחו לגלות יותר את ישראל היפה. וכאשר מדברים על ישראל היפה, מתכוונים כמובן, לנופש בצפון או בדרום הארץ.

שלל נופים ומסלולי טבע בצפון - החצבני, הזאכי, נחל דן, קמפינג בירדן, אגם הכינרת שהגיע השנה האחרונה לממדים שלא נראו כמותם בעשור האחרון. גם הדרום המדברי מציג שלל אפשרויות טיול ייחודיות.  אז עם כל העצב שהביאה עימה הקורונה - לפחות הצלחנו לגלות מחדש את הצפון.

 

 

צימרים בדרום צימרים בדרום
צימרים בדרום